Jak zwiększyć efektywność pozycjonowania stron www?

Jeśli działania SEO w wyszukiwarkach dla Twojej strony zostały już wykonane i zostały wykonane w niebezpieczny sposób, istnieje duża szansa, że Google ukarało Twoją stronę za filtrowanie. W tym przypadku żadne działania na miejscu lub poza nim nie przyniosą lepszych rezultatów. Jak można sprawdzić, czy strona została przefiltrowana? Skorzystaj z darmowego narzędzia Google Search Console.

Google Search Console – narzędzie do sprawdzania pozycji

Jeśli działania SEO w wyszukiwarkach dla Twojej strony zostały już wykonane i zostały wykonane w niebezpieczny sposób, istnieje duża szansa, że Google ukarało Twoją stronę za filtrowanie

W tym narzędziu musisz dodać i potwierdzić swoje prawa autorskie do strony. Procedura jest dość prosta i częściowo zautomatyzowana. Jeśli masz już dostęp do narzędzia, być może będziesz musiał poczekać kilka dni, aż Google zbierze i usystematyzuje dane o Twojej witrynie.

Najważniejsze informacje w kontekście tego elementu można znaleźć w menu bocznym pod hasłem „Bezpieczeństwo i działania ręczne> Działania ręczne”. Jeśli Twoja witryna nie została zablokowana dla Google, po wybraniu tej opcji zobaczysz komunikat „Nie znaleziono problemów”.

Każda inna informacja na tym etapie będzie wskazywać, że na stronie zostało nałożone ograniczenie. W takiej sytuacji powinieneś skontaktować się z profesjonalistą, który powie Ci dokładnie, co się dzieje.

Są jeszcze dwie inne ważne rzeczy do sprawdzenia w Search Console.

Uzyskanie informacji o stronach linkujących do Twojej witryny

Dzięki temu będziesz wiedział, gdzie w sieci publikowane są linki i jakie teksty są w nich najczęściej używane. Jeśli zauważysz, że linki znajdują się na stronach o niskiej jakości, często zagranicznych, a teksty linków zawierają tylko kilka fraz kluczowych, istnieje duża szansa, że link wewnętrzny do Twojej strony jest tworzony automatycznie, a Ty ryzykujesz karę od Google.

Na jakie frazy wyświetla się Twoja strona

Nie musisz korzystać z zewnętrznych narzędzi do śledzenia pozycji Twojej strony na określone frazy

Nie musisz korzystać z zewnętrznych narzędzi do śledzenia pozycji Twojej strony na określone frazy. Search Console na bieżąco analizuje i raportuje pozycje wszystkich fraz, które powodują pojawienie się Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Zbiera również informacje o ilości kliknięć, dzięki czemu oblicza również CTR. Obserwując te wyniki, można zdecydować, które frazy należy „podciągnąć”, aby pozyskać bardziej wartościowy ruch. Niestety nie będziesz wiedział, które frazy prowadzą do zakupu lub wypełnienia formularza.

Historia i wiek domeny

Mało kto zdaje sobie sprawę, że historia domeny ma duży wpływ na SEOdot pozycjonowanie Poznań. Ogólna zasada jest prosta. Im dłuższa zarejestrowana domena, pod którą widoczna jest strona, tym lepiej. Domeny z długą historią zwykle gromadzą linki w sposób naturalny, np. od klientów na forach lub z różnych katalogów. W tym miejscu należy jednak zwrócić uwagę na ważną kwestię. Jeśli prowadzisz stronę na „odzyskanej” domenie, warto sprawdzić, co się z nią wcześniej działo.