Pozycjonowanie stron Poznań – co daje i dla kogo jest?

Pozycjonowanie stron stwarza ogromne możliwości marketingowe. Dlatego też w tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto pozycjonować strony w Poznaniu oraz kto powinien o tym pomyśleć. Zapraszamy do lektury!

Pozycjonowanie stron a widoczność w wyszukiwarce Google

Internet do ogromna machina, z której pomocą sklepy mogą sprzedawać przez 24 godzinę na dobę. Niestety jednak samo założenie strony internetowej nie gwarantuje, że klienci trafią na Twoją stronę. Konkurencja w sieci jest ogromna, jeżeli więc zależy ci na tym, by zwiększyć ruch na swojej stronie – koniecznie pomyśl o pozycjonowaniu. Dlaczego to takie ważne?

Dlaczego warto pozycjonować strony w Google?

Z danych opublikowanych w na początku 2022 roku wynika, że z wyszukiwarki Google w 2021 roku korzystało aż 96,3% Internautów w całej Polsce. Co więcej, od lat obserwuje się wśród nich tendencje ku temu, by przed dokonaniem zakupu sprawdzać produkt w Internecie. Za pomocą wpisywanych w wyszukiwarkę Google słów kluczowych, mogą więc oni trafić na towar, który ich interesuje. To z kolei kończy się dokonaniem zakupu. Brzmi świetnie, prawda?

Niestety jednak konkurencja w sieci jest ogromnie duża. Sklepów, które sprzedają podobne produkty, jest tysiące. A internauci zwykle zatrzymują swój wzrok na pierwszych 5. pozycjach, które pojawią się w wynikach wyszukiwania organicznego. Z tego również względu w Twoim interesie jest to, by Twoja strona znalazła się jak najwyżej. Dzięki pozycjonowaniu jest to możliwe. Jakie zatem zyski niesie ono ze sobą?

Pozycjonowanie stron stwarza ogromne możliwości marketingowe

Większe zyski

Większy ruch na stronie zwiększa prawdopodobieństwo dokonania zakupu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że wyszukiwarka będzie odsyłać do Twojej witryny osoby, które są zainteresowane zakupem oferowanego na stronie produktu. Co ciekawe, działa to również w przypadku usług oferowanych lokalnie. Załóżmy, że Internauta szuka miejsca, w którym naprawi swój telefon. Po wpisaniu w okno wyszukiwarkę hasła „serwis telefonów” wyświetlą mu się punkty GSM w jego pobliżu. Prawdopodobieństwo, ze z niego skorzysta, znacznie więc wzrasta.

Rozpoznawalność w sieci

Znalezienie się w pierwszej 5. wyników organicznych to naprawdę duża rzecz. Podnosi to prestiż strony oraz sprawia, że wygląda ona lepiej niż witryny konkurencji. Z czasem wpłynie to również na rozpoznawalność marki, dlatego też pozycjonowanie jest świetnym narzędziem dla firm, które dopiero budują swoją markę.

Pozyskiwanie nowych klientów

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki zwiększa prawdopodobieństwo tego, że Twoją stronę odwiedzą osoby, które jeszcze nigdy nie miały z nią do czynienia. Tym samym zwiększy się Twój zasięg i zyski.

Możliwość zmierzenia wyników

Nie ulega więc wątpliwości, że pozycjonowanie stron jest bardzo pomocne

Zmiany, jakie wywoła na Twojej stronie pozycjonowanie, można zmierzyć. To z kolei otwiera przed Tobą zupełnie nowe możliwości. Pozwala bowiem na analizowanie danych pod kątem dalszej optymalizacji strony.

Pozycjonowanie stron Poznań – dla kogo?

Nie ulega więc wątpliwości, że pozycjonowanie stron jest bardzo pomocne. Tu pojawia się jednak pytanie, dla kogo? Wbrew pozorom pozycjonowanie jest skierowane nie tylko do właścicieli sklepów internetowych, chociaż to właśnie branża e-commerce korzysta z niego najczęściej. Z pozycjonowania powinny również korzystać osoby, które sprzedają swoje usługi lub nastawione są lokalną działalność. Oznacza to więc, że korzystać z niego powinni zarówno właściciele gabinetów kosmetycznych, fryzjerzy, prawicy, gabinety lekarskie jak i wiele innych działalności, które mają swoją stronę internetową.

Zwiększony ruch na stronie, który jest efektem pozycjonowania, przyczyni się do zwiększenia ruchu w sklepach i firmach, które działają stacjonarnie. Co więcej, pozycjonowanie stron nie ogranicza się wyłącznie do jednej, konkretnej branży. Jest ono niezwykle przydatne nie tylko w przypadku sklepów nastawionych na sprzedaż internetową, ale i każdego, kto oferuje swoje usługi lokalnie. Dlatego nie zwlekaj i pomyśl o tym, by wdrożyć pozycjonowanie stron Poznań, zanim inni zrobią to za Ciebie!